Digipöörde tugimeetmed
Antud postituses tutvustame erinevaid digipöörde tugimeetmeid, mis on suunatud ettevõtetele ja töötajatele.
Digitaalne areng mängib tänapäeva maailmas üha olulisemat rolli ning sellele kohandumine võib olla võtmeks ettevõtte konkurentsivõime kasvatamisel. Selles postituses vaatleme mitmeid kasulikke toetusi ja programme, mis võimaldavad ettevõtetel investeerida tarkvara soetamisse, digilahenduste rakendamisse ning töötajate oskuste arendamisse. Tutvustame e-hüpet ehitusvaldkonnas ja Töötukassa pakutavaid koolitustoetusi IKT alaste oskuste kasvatamiseks.
Kui tekib küsimusi nende tugimeetmete rakendamise kohta, oleme valmis abistama ning pakkuma tuge nii koolituskavade koostamisel kui ka tehnoloogia juurutamisel. Meie kontaktid leiad siit.
Ehituse e-hüpe (RRF)
Hiljuti avati taotluste esitamine ehitussektorile suunatud digimeetme programmi ehituse e-hüpe: https://ehupe.eehitus.ee/
Taotlusvoor on avatud kuni 05.01.2024.
Toetuse eesmärk on stimuleerida ehitusvaldkonna ettevõtjaid looma või rakendama uuenduslikke digilahendusi, mis tõstavad sektori tootlikkust ja on seotud e-ehituse platvormiga. Eesmärgi saavutamiseks toetatakse e-ehituse platvormil põhinevate ja eraldiseisvate uuenduslike digilahenduste väljatöötamise, prototüüpimise või rakendamise projekte ehitusvaldkonnas.
Toetust antakse järgmisteks tegevusteks:
- digitoote või -teenuse arendamine;
- eelanalüüsi tegemine funktsionaalsuse kaardistamiseks, toote prototüübi loomine;
- protsesside uuendamine, digilahenduste rakendamine;
- ärianalüüsi tegemine koos tegevuskavaga;
- koolitus
Toetuse maksimaalne summa on 160 000 eurot. Toetuse maksimaalne osakaal on 50 protsenti toetatavatest kuludest.
Toetust võib taotleda Eesti Vabariigis registreeritud ehitusvaldkonnas tegutsev või ehitusvaldkonnale teenuseid või tooteid pakkuv juriidiline isik, kohalik omavalitsuse üksus ja selle hallatav asutus, või äriregistrisse kantud füüsilisest isikust ettevõtja.
Eesti Töötukassa koolitustoetus IKT alaste oskuste arendamiseks
Töötukassa koolitustoetuse programmi kaudu on võimalik ettevõtetel ja asutustel töötajate koolitamine IKT alaste oskuste arendamiseks. Töötaja väljaõppeks kavandatavate koolituste kogumaht peab olema vähemalt 50 akadeemilist tundi (töötaja kohta) ja koolitus võib kesta kuni ühe aasta. Koolituskulude kogusummast hüvitatakse kuni 80 protsenti, kuid mitte üle 2500 euro töötaja kohta.
Näited töötajate IKT alaste oskuste vajadusest:
- uue 3D projekteerimistarkvara kasutuselevõtmine projekteerimisel.
- BIM-tehnoloogia oskuslik kasutamine ehitiste mudelpõhiseks projekteerimiseks, projektinformatsiooni haldamiseks ja tegevuste koordineerimiseks.
Koolitustoetust töötajate IKT-oskuste arendamiseks saab taotleda eraõiguslik juriidiline isik, füüsilisest isikust ettevõtja tööandjana ja kohaliku omavalitsuse üksuse asutus. Lisainfo Töötukassa lehelt >>
Töötukassa meede “Tööta ja õpi”
Töötukassa võimaldab koolitustoetust töötavale inimesele, kes vastab teatud tingimustele, mis seotud sissetuleku, haridustaseme või vanusegruppi kuulumisega.
Programmi raames võimaldatakse sellist koolitust, mille auditoorse ja praktilise töö tundide maht on vähemalt 26 akadeemilist tundi.
Toetatakse osalemist koolitusel, mis toetab töötamist põhikutsealadel, kus valdkondlike tööjõuvajaduse uuringute kohaselt on lähiaastatel kasvav tööjõuvajadus ja mille tööjõu nõudlus on suurem kui pakkumine.
Töötukassa tasub koolituste eest kuni 2500 eurot kolme aasta jooksul. Koolitus võib kesta maksimaalselt ühe aasta. Lisainfo Töötukassa lehelt >>